Komunia — czy zawsze musi odbywać się w lokalu?

Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka i jego rodziny. Gdzie zorganizować przyjęcie z tej okazji? Doskonałą alternatywą dla domu czy lokalu jest wynajęty na tę okazję namiot.

Dlaczego warto zorganizować komunię w namiocie?

Maj to miesiąc, w którym w naszym kraju organizowane są uroczystości związane z Pierwszą Komunią Świętą. Panująca wówczas za oknem wiosenna aura skłania do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Z tego właśnie względu, coraz więcej rodziców decyduje się wynająć na komunię dziecka specjalny namiot eventowy. Stanąć może on zarówno w ogrodzie znajdującym się przy domu, restauracji lub hotelu, jak i na specjalnie przygotowanej łące lub polanie. Dostępne na rynku namioty posiadają dach oraz dodatkowe boczne ścianki, które stanowią skuteczne zabezpieczenie przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Prezentują się one niezwykle elegancko i mogą zostać dowolnie przyozdobione, w zależności od indywidualnych preferencji klientów. Niewątpliwym atutem takich namiotów jest również to, iż gwarantują one dzieciom swobodną przestrzeń do zabawy. Oferowane są w różnych rozmiarach, co ułatwia dostosowanie ich do ilości osób zaproszonych na uroczystość. Warto wspomnieć także o tym, że namioty eventowe są niezwykle lekkie i proste w transporcie, montażu oraz demontażu.

Czym kierować się przy wyborze namiotu eventowego na komunię?

Jak wybrać idealny namiot na Pierwszą Komunię Świętą? Przede wszystkim, musi być on wykonany z wytrzymałych materiałów, które są odporne na negatywne oddziaływanie warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, promienie słoneczne czy wiatr. Jego mocowania powinny być solidne i dodatkowo wzmocnione. Przed wynajęciem namiotu na taką imprezę, warto się upewnić, czy w przypadku niepogody możliwe będzie zamontowanie dodatkowych, bocznych ścianek. Wielkość takiej konstrukcji powinna być dostosowana do liczby gości zaproszonych na uroczystość.

Komunia w namiocie

Namiot od Happytent Events — gwarancja udanego przyjęcia komunijnego

Planując organizację Pierwszej Komunii Świętej w namiocie, warto skorzystać z oferty naszej firmy Happytent Events. Dysponujemy namiotami o wymiarach 5x8m oraz 5x5m, które są w stanie pomieścić do 50 osób. Biały kolor poszycia skutecznie odbija promieniowanie, chroniąc przed ostrym słońcem i wysokimi temperaturami. W upalne dni, wystarczy odpiąć ściany boczne, aby uzyskać przyjemny przewiew. Pokrycie naszych namiotów nie przepuszcza wody, co sprawia, że przyjęcia mogą się w nich odbywać nawet w czasie deszczu.

Aby zagwarantować uczestnikom imprezy należyty komfort, poza namiotem warto wynająć również drewnianą podłogę, która pozwoli na swobodne przemieszczanie się. Dzięki niej, stoły oraz krzesła będą stały w pełni stabilnie. Wierzchnia część podłogi jest wykonana z drewna liściastego. Dzięki temu, że jest ono pozbawione żywicy, nie brudzi odzieży i obuwia.

Z Happytent Events zorganizujesz przyjęcie komunijne od A do Z! Wynajem namiotów oraz podłóg to nie wszystko czym dysponujemy. Oferujemy również krzesła, stoły bankietowe o wymiarach 180×70 cm oraz eleganckie obrusy. Namiot może zostać także wyposażony w ogrzewanie, girlandy, podwieszane lampy, ozdobną ścianę w kształcie heksagonu oraz strefę relaksu składającą się z leżaków, stolików i hamaków.

To sprawdzony przepis na udane przyjęcie z okazji Pierwszej Komunii Świętej, które na długi czas zapadnie w pamięci bliskich!