Impreza pod namiotem - jak bawić się dobrze, bezpiecznie i bezstresowo

Sprawdź, jak dbamy o Twoje bezpieczeństwo podczas przyjęcia w plenerze.

Przyjęcia w plenerze często planujemy z dużym wyprzedzeniem i ogromną ekscytacją. Nikt z nas nie chciałby zaprzątać sobie głowy zmartwieniami i problemami podczas ważnej imprezy. Kluczem do tego jest odpowiednie zabezpieczenie namiotu i jego wyposażenia, które w naszym przypadku spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa zgodne z dyrektywą UE.

Poniżej przedstawimy Ci kilka najważniejszych elementów, na które zwracamy uwagę przygotowując Twoje przyjęcie. Scrolluj niżej i przeczytaj!

Montaż i stabilna konstrukcja

Nasze namioty wraz z całym wyposażeniem montują przeszkoleni do tego fachowcy ze sporym doświadczeniem. Przyjeżdżamy na miejsce Twojej imprezy, wspólnie wybieramy najlepsze miejsce na namiot, stawiamy go na ziemi i zabezpieczamy za pomocą specjalnych pasów transportowych, które mocujemy tak, aby jak najmniej przeszkadzały gościom podczas zabawy. Następnie pasy łączymy z kotwami, wbijamy je w bezpiecznych miejscach i zrównujemy z poziomem gruntu. Pytanie, co zrobić jeśli nie da się przytwierdzić namiotu za pomocą pasów i kotew? Wówczas ustawiamy specjalne obciążniki betonowe, lub montujemy do konstrukcji namiotu przeznaczone do tego worki wypełnione piaskiem (w formie estetycznych pokrowców).

Ważną kwestię odgrywa także podłoże i okolica, w której chcemy zorganizować przyjęcie, ponieważ montaż podłogi do namiotu wymaga równego terenu (bez dołów, uskoków, krawężników i innych nierówności lub przeszkód). Podłoga służy również jako obciążenie całej konstrukcji, dzięki czemu można przytwierdzić do niej namiot i zapewnić stabilność dla reszty wyposażenia. 

Pamiętajmy również o tym, żeby nie opierać się o ściany namiotów. Jeśli chcemy odpocząć, to znacznie lepszym wyborem będą hamak lub leżaki.

montaż namiotu plenerowego

Ogrzewanie namiotów plenerowych

W Happytent Events nie obawiamy się imprez plenerowych, kiedy temperatura na zewnątrz robi się niższa. Proponujemy wówczas rozwiązanie w postaci parasoli grzewczych zasilanych gazem z butli, ponieważ są one niezawodne kiedy chcemy zapewnić komfort termiczny naszym gościom. Co jednak jest tutaj najważniejsze? Decydując się na takie rozwiązanie, musimy pamiętać, że w namiocie należy utrzymać odpowiednią wentylację! Unikamy używania parasoli grzewczych w zamkniętych, szczelnych pomieszczeniach!

parasol grzewczy
ogrzewanie parasolem grzewczym

Jak bezpiecznie zamontować dodatki do namiotu?

Mamy już namiot, przymocowaną podłogę, prawdopodobnie mamy również stoły oraz krzesła. W środku bije przyjemne ciepło od parasola grzewczego. Brakuje nam jeszcze tylko kilku dodatków i dekoracyjnych lampek podwieszonych pod sufitem. Montujemy je do konstrukcji namiotu za pomocą elastycznych linek tak, aby nie wisiały za nisko i nikomu nie przeszkadzały. Lampki są odporne na wilgoć oraz lekki deszcz, a naszym gościom zostawiamy kilka żarówek w zapasie, gdyby któraś z lampek miała się przepalić. Do łańcucha świetlnego zawsze dokładamy przedłużacz z zabezpieczeniem termicznym, jednak jeśli okaże się, że potrzebujecie jeszcze dodatkowych przewodów, zgłoście nam tą informację! 

Przymocowaniem dodatków również zajmą się nasi fachowcy, natomiast nadal potrzebujemy Waszych wskazówek! Bez tego nie będziemy wiedzieć, gdzie powiesić świetlne dekoracje tak, aby dopełniały wizję Waszego udanego przyjęcia.

montaż dodatków w namiocie
girlandy świetlne w namiocie plenerowym

Impreza w namiocie plenerowym - czy to bezpieczne?

Oczywiście, że tak! Namioty plenerowe są świetnym, nowoczesnym i bardzo praktycznym rozwiązaniem w porównaniu do imprez w lokalu. Odpowiedni montaż, stabilne podłoże oraz właściwe zabezpieczenie dodatków i wyposażenia zmniejsza ryzyko wystąpienia niebezpiecznych sytuacji praktycznie do minimum. Na sam koniec, kiedy wszystko jest już gotowe, chętnie podzielimy się z Wami kilkoma wskazówkami jak obsługiwać zamontowany przez nas sprzęt tak, aby bawić się jak najlepiej i przede wszystkim bezpiecznie.

Udanej i bezpiecznej zabawy!